24/7 NONSTOP +421915443760

Hlodavce sú pravidelným problémom, s ktorým sa najčastejšie môžeme stretnúť v prostredí, kde sa vyskytujú hospodárske zvieratá, no tiež v mestskej kanalizácii, na chalupách a v pivniciach. Ako predísť tomu, aby ste sa stretli s myšou alebo potkanom v blízkosti vášho príbytku a čo robiť vtedy, keď sa objavia vo vašej pivnici, alebo inde v okolí domácnosti?

Čo je to deratizácia?

Najprv by sme si mali zadefinovať, že hlodavcov sa zbavíme deratizáciou. Čo to vlastne deratizácia je? Je roziel medzi deratizáciou a dezinsekciou?Deratizácia je súbor opatrení vykonávaných za účelom ochrany objektu alebo zbavenia sa zdraviu škodlivých a hospodársky závadných hlodavcov. Najčastejšie sa jedná o zástupcov čeľade myšovitej – potkan obyčajný, potkan čierny, myš domová. Ich premnožením dochádza ku hospodárskym škodám a zvýšenému riziku prenosu rôzynch ochorení. Prítomnosť hlodavcov možno zistiť nájdením trusu, veľmi výraznými pachovými stopami, alebo ich často prichytíte priamo vo svojej pivnici či záhrade.

Dezinsekcia je naopak riešenie problémov s hmyzom a ďalšími škodcami. Tú potrebujete ak vás trápia ploštice, šváby či mravce tam, kde by byť nemali. Preto, ak máte v dome, byte či v chate problém s hmyzom, dokonca aj okrídleným, akým je osa, alebo sršeň, volajte na pomoc odborníkov, ktorí robia dezinsekciu.

Ako dostať z domácnosti hlodavce?

Myši a potkany vo všeobecnosti vyhľadávajú teplo a jedlo. Pokiaľ ide o teplo, to vyhľadávajú najmä v zimných mesiacoch. Ak hovoríme o potrave, tú hľadajú myši a potkany neustále. Môže sa preto kedykoľvek stať, že sa hlodavce objavia vo vašej pivnici, prípadne komore na potraviny. Ako sa ich teda zbaviť? 

Na to, aby sme sa zbavili myší a potkanov existuje viacero spôsobov. Zvoliť môžete rôzne bežne dostupné prípravky v obchodoch, ako napríklad rôzne lepidlá na myši, otravu, pasce a podobne. Dá sa predpokladať, že sa vám podarí po nejako čase zbaviť sa týchto hlodavcov, no aj to je otázne. Ako sa ich však zbaviť čo najefektívnejšie a najmä bez starostí a rýchlo? 

Ak hľadáte takýto postup, je určite potrebné osloviť profesionálov. Tí majú spravidla väčšie skúsenosti so zbavovaním sa myší a potkanov v domácnostiach. Okrem skúseností a overených postupov disponujú aj profesionálnymi prostriedkami, ktoré nie sú bežne dostupné. Spravidla bývajú efektívnejšie a vy sa tak skôr zbavíte myší vo vašom dome či v pivnici. 

Ak hľadáte deratizačné služby od profesionálov, neváhajte nás kontaktovať na našom webe. Ak vás trápia hlodavce, alebo potrebujete prevenciu proti ich výskytu na miestach, kde nemajú čo hľadať, tak tak určite si pozrite náš web a kontaktujte nás. 

začať konverzáciu
zákaznícka podpora
Potrebujete poradiť?