24/7 NONSTOP +421915443760

Vonku sa nám pomaly otepľuje a to znamená, že sa začínajú objavovať rôzne parazity, mravce a iný hmyz. Ako sa zbaviť mravcov, ak sa dostanú do vášho príbytku? Používať kriedu? Zbaviť sa ich Biolitom? Poďme sa pozrieť na to, čo funguje najlepšie a čo je z dlhodobého hľadiska najviac vhodné riešenie pre vás. 

Ide o dezinsekciu, dezinfekciu alebo deratizáciu?

Často počúvame, že majú ľudia problém určiť, ktorú z vymenovaných profesionálnych služieb potrebujú. Čiastočne sa to zmenilo po tom, čo náš svet zasiahla pandémia. Kvôli nej už vieme, čo to dezinfekcia vlastne je. Aký je však rozdiel medzi dezinsekciou a deratizáciou? Deratizácia je proces, ktorý potrebujete, ak vás vo vašich priestoroch trápia hlodavce. Či už ide o myši, alebo potkany, deratizér sa o to postará. Pokiaľ ide o dezinsekciu, tú potrebujete ak vás trápia ploštice, šváby či mravce tam, kde by byť nemali. Preto, ak máte v dome, byte či v chate problém s hmyzom, dokonca aj okrídleným, akým je osa, alebo sršeň, volajte na pomoc odborníkov, ktorí robia dezinsekciu. My vám vieme ponúknuť profesionálnu dezinsekciu, deratizáciu a v neposlednom rade aj dezinfekciu. Viac o rozdieloch medzi deratizáciou a dezinsekciou nájdete v našom článku o tom, kedy potrebujete dratizáciu a kedy zas dezinsekciu.

Ako sa k vám dostanú mravce?

Mravce patria medzi jeden z najužitočnejších druhov zmyzu na našej planéte. Napriek tomu s nimi často mávame problémy, ktoré sú pomerne náročné na riešenie. Ak objavíte vo svojom byte či dome mravce, zväčša ich nájdete na miestach, kde skladujete potraviny. Dôležité je, že mravce sa dostanú všade, čo znamená, že sa nevyskytujú len v pivniciach či rodinných domoch. Najmä v období, ktoré prichádza, kedy sa nám vonku otepľuje, mravce nemajú problém vyliezť k vám po fasáde niekoľkoposchodového bytového domu.

Aké mravce poznáme a ktoré sa najčastejšie vyskytujú vo vašom byte alebo v dome?

Na planéte Zem sa vyskytuje približne 12 000 druhov mravcov. V naších zemepísnych šírkach nájdeme 108 z nich. Vo vašich príbytkoch nájdete najčastejšie Mravca faraónskeho, ktorého strieda Mravec obyčajný. Jeden, ale aj druhý druh mravca vedie koloniálny život, a je mimoriadne citlivý na chlad. Presne preto, prichádza obdobie ich migrovania a množenia práve teraz. Ako proti tomu bojovať? 

Ako sa účinne a efektívne zbaviť mravcov?

Mravce žijú a fungujú ako kolónia. Je preto veľmi časté, že sa k vám zatúla len pár jedincov, no v krátkej dobe z toho môže byť celá kolónia mravcov, ktorá sa snaží získať čo najviac potravy pre ďalšie fungovanie. Je preto na mieste, riešiť problém s mravcami v čo najkratšom možnom čase a ideálne čo najviac efektívne tak, aby sa to neopakovalo príliš často. Ako však na to? Mravce faraony, ale aj mravce obyčajné majú svoju kráľovnú. Jej ochrana a vhodné podmienky pre život je ich hlavnou úlohou. Preto je dôležité, aby ste nezničili len niekoľko jedincov, ale aby ste zabránili prístupu mravcov do vašej kuchyne, respektíve domu/ príbytku čo najskôr. Ak ste prišli na svoju chalupu po zime a zisťujete, že sa k vám stihli nasťahovať mravce, je vhodné kontaktovať profesionálov. Ich likvidácia môže byť pomerne náročná a bežne dostupné prostriedky by v tomto prípade nemuseli stačiť.

Nech už je dôvod, prečo sú mravce vo vašom príbytku akýkoľvek, zvážte profesionálnu dezinsekciu mravcov. Ušetríte si starosti, čas a vyhnete sa neefektívnym postupom. Cenník našich služieb nájdete na našom webe. 

začať konverzáciu
zákaznícka podpora
Potrebujete poradiť?