24/7 NONSTOP +421915443760

Vonku sa nám pomaly otepľuje a prichádza obdobie, kedy budeme môcť čoraz viac vidieť vyhladované hlodavce po zimnom období, kedy nemali veľa príležitostí na to, aby sa dostali k potrave. Vyhladované myši a potkany sú teraz o niečo odvážnejšie ako v inom období v roku, preto je dôležité ustrehnúť, či sa vo vašom okolí nevyskytujú. 

Ak sa myš alebo potkan objaví v blízkosti vášho príbytku, je dobré tomu venovať dostatočnú pozornosť a sledovať, či sa neobjavia vo vašom dome, pivnici či v byte. Čo však robiť, keď ich objavíte u vás doma? V prvom rade si povedzme niečo o hrozbách hlodavcov v domácnosti. 

Potkany v dome či byte

Myši a potkany sú dlhodobo známe ako niečo, čo vo svojom dome či byte nechcete nájsť. Prečo je to tak? Jednou z možností je takzvaná zemmifóbia. Táto fóbia je strach z potkanov. Zväčša sa vyvíja spojením dedičnosti, genetiky a nepríjemného zážitku. Pri tejto fóbii ľudia, ktorí ňou trpia zažívajú úzkosť, strach, paniku, majú spravidla zrýychlené dýchanie, prípadne nepravidelný srdcový tep. Pokiaľ touto fóbio trpíte, v krajnom prípade sa dá zmierniť užívaním liekov. Zväčša sú však odporúčané rôzne iné metódy, ktorými potlačiť svoj strach. Okrem strachu z potkanov ide aj o skutočnosť, že hlodavce prenášajú rôzne nepríjemné baktérie a ďalšie parazity, ktoré by sa mohli rožšíriť vo vašej domácnosti. 

Ak sa rozhodnete, že sa hlodavcov zbavíte sami, existuje množstvo možností ako na to. Dlhodobo je používaná klasická pasca na myši. Nevýhodou však je, že potkany sú príliš veľké na to, aby sa v nej chytili. Preto ľudia používajú rôzne otravy a podobne. Tie sú pomerne efektívne, no je veľmi dôležité, akú otravu a na akého hlodavca použiť. Ďalšou populárnou možnosťou, ako sa zbaviť hlodavcov v domácnosti je lep. Lepidlo je obľúbené, no má svoje nevýhody v podobe nižšej efektívnosti. 

Obráťte sa na profesionálov

Vzhľadom k tomu, že sa myši a potkany pohybujú po miestach, kde to nie je práve hygienicky čisté a môžu na vás preniesť rôzne nepríjemné ochorenia, je najideálnejšou voľbou, ako sa zbaliť hlodavcov kontaktovanie profesionálnej deratizačnej služby. Deratizér sa dokáže efektívne a bezpečne postarať o to, aby vás viac netrápili hlodavce v domácnosti. Pokiaľ sa myši, alebo potkany objavujú u vás dlho a máte podozrenie, že k vám zaviedli škodcov, ako napríklad ploštice, deratizér od nás z Derat Plus sa postará nie len o hlodavcov, dokáže vás zbaviť aj iných škodcov vo vašej domácnosti bez toho, aby ste sa tomu museli venovať vy, čo má spravidla výrazne horší účinok. 

A čo to vlastne deratizácia je?

Deratizácia je súbor opatrení vykonávaných za účelom ochrany objektu alebo zbavenia sa zdraviu škodlivých a hospodársky závadných hlodavcov. Najčastejšie sa jedná o zástupcov čeľade myšovitej – potkan obyčajný, potkan čierny, myš domová. Ich premnožením dochádza ku hospodárskym škodám a zvýšenému riziku prenosu rôzynch ochorení. Prítomnosť hlodavcov možno zistiť nájdením trusu, veľmi výraznými pachovými stopami, alebo ich často prichytíte priamo vo svojej pivnici či záhrade.

Na našom webe nájdete nie len charakteristiku tejto činnosti, ale aj to, prečo a kedy ju využívať. V prípade, že potrebujete využiť naše služby, pozrite si náš web, kde nájdete kontaktné informácie, ale aj cenník našich služieb. 

začať konverzáciu
zákaznícka podpora
Potrebujete poradiť?