24/7 NONSTOP +421915443760

Mravce sú pomerne častým problémom nie len v domácnosti, ale aj na záhrade, v chate, či v kanceláriách. Napriek tomu, že patria medzi najzaújimavejšie druhy hmyzu, ktorý je na našej planéte už od dávnych čias, vedia nám narobiť neželané problémy.

 

Kde sa mravce vyskytujú?

 

Medzi lokality, kde nás tento pomerne rozšírený hmyz zvykne potrápiť najviac patrí všetko, kde uskladňujeme potravu. Môžu sa obajviť v pivnici, chate, dome, ale aj v niekoľkoposchodovom panelákovom byte. Mravce totiž dokážu, a to najmä v letných mesiacoch, vyliezť po fasáde, či v stúpačke priamo do vášho bytu. Takáto návšteva býva častokrát neželaná a znehodnotí vam množstvo potravín. Okrem toho, býva spravidla pomerne problematické zbaviť sa ich.

Mravce na podlahe v byte

 

Aké mravce sa v našich príbytkoch objavujú?

 

V domoch a bytoch sa zväčša objavuje Mravec faraónsky, v latinčine Monomorium pharaonis. Tento mravec nie len že poškodzuje vaše potraviny, okrem toho prenáša rôzne ochorenia a vírusy. Svoje obydlia si tieto mravce stavajú prevažne vo vlhkých podmienkach ako napríklad: stúpačky, kuchyňa, komora či kúpeľňa. Nájdete ich aj v pivniciach či garážach, ak tam zvyknete skladovať nejaké potraviny.

 

 

Čo robiť, ak sa u vás objavia?

 

Mravce majú ľudia vo zvyku hubiť postrekmi či kriedou. To však nemusí za každým pomôcť. V prvom rade je potrebné zistiť o akého mravca ide. Vo vašom príbytku môže byť nie len Mravec faraónsky, ale aj Mravec horský či obyčajný. Tieto mravce sa vyznačujú rôznymi rozdielmi a to, ako ich spoznať si môžete prečítať v tomto článku. Vzhľadom k tomu, že rôzne typy mravcov majú rôzne správania, najideálnejšie je zavolať si profesionálov, ktorí sa o to adekvátne postarajú a zbavia vás týchto škodcov na trvalo. Nie je vhodné robiť tieto veci svojpomocne, nakoľko najefektívnejšia zbraň je chemický postrek, ktorý je potrebné vhodne aplikovať.
Ak sa mravce objavia vo vašom príbytku, je potrebná dezinsekcia, alebo deratizácia? V prípade mravca je to škodca, ktorý sa likviduje formou dezinsekcie. Deratizácia predstavuje súbor činností, ktorých úlohou je zlikvidovať škodlivé a nebezpečné hlodavce. Dezinsekcia je naopak zameraná práve na rôzne článkonožce, ako napríklad: mravce, šváby, ploštice a iný hmyz. Pri profesionálnej dezinsekcii ide o plošnú likvidáciu škodcov vo forme dotykovej nástrahy, príadne formou systémových prípravkov.

Prečo sú mravce zväčša v kuchyni?

 

Tak ako sme spomínali, mravce sa vyskytujú najmä vo vlhkom prostredí s prísunom potravy. Nakoľko v kuchyni sa spravidla nachádza veľké množstvo potravy, stáva sa dokonalým prostredím pre tohto škodcu. Na stavanie hniezda využívajú často hlinu, ktorú nájdu vo vašich kvetináčoch.
Ak si neviete dať rady s mravcami, alebo ak ich už náhodou máte vo svojich bytoch či domoch, neváhajte osloviť profesionálov, ktorí ich dokážu odstrániť tým najvhodnejším spôsobom a zbavia vás tak zbytočných problémov s týmto častým a nepríjemným škodcom.
začať konverzáciu
zákaznícka podpora
Potrebujete poradiť?